39. Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem Dům kultury 8.11.2008

Zcela vyprodaný je 39. Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem, nejprestižnější akce svého druhu v ČR. Uvedl to na tiskové konferenci Zdeněk Kymlička z agentury For, jeden z pořadatelů který akci pro Ústí organizačně zajišťuje. Záznam zde opět natočí ČT a uvede je o vánočních svátcích. Diváky čeká prestižní klání deseti párů ze Slovenska, Itálie, Španělska, Čech, Polska a dalších deseti z ČR, SRN, Polska, Rakouska a Slovenska i Maďarska plus sedm formací z ČR. Novinkou festivalu je i navýšení počtu míst pro diváky. Loni jich bylo asi 500, letos je to 550. Někteří z návštěvníků tak budou sedět i na pódiu.
 
Ústecký taneční festival zpestří i show dance

Prestižní soutěžní 39. mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem nabídne jako doprovodný program formace úspěšných klubů z ČR

RADEK STRNAD  

Ústí nad Labem/ Mistrovství ČR formací ve standardních (STT) a latinskoamerických tancích (LAT), mistrovství střední Evropy v latinsko-amerických tancích a otevřené mistrovství ČR profesionálů v STT a LAT.
To jsou soutěže, v nichž změří dnes od 17.00 hodin síly páry či formace v rámci 39. ročníku Mezinárodního tanečního festivalu Ústí. Uvádět jej bude TV hlasatelka Marie Retková, záznam z něj natočí Česká televize. Akci pořádá město Ústí a Česká federace tanečního sportu (ČSTS).
Nejen latinou a standardem budou návštěvníci zcela vyprodané akce „živi“. I letos ji zpestří formace děti i dospělých, úspěšné v ČR i Evropě.
„Show dance Boney M v ústecké premiéře představí chomutovský klub StarDance, finalisté Mistrovství Evropy 08. Uvidíme od nich i hudební pohádku s rekvizitami Pohádkový sen,“ slíbil Petr Barnat, viceprezident ČSTS.
Nesoutěžně se předvede i klub Aerobic Dancers (Kladno), účastník ME ve Finsku. „A klášterecké Žabičky s pestrým vystoupením Pytle, které měly úspěch na ME v show dance,“ připomněl Barnat.
Že je všech 550 diváckých míst na festivalu beznadějně vyprodáno už nejméně měsíc, to organizátory ČSTS a ústeckou agenturu For – těší i netěší. Nemají už dnes sice starosti se vstupenkami, na druhou stranu ale musí poslouchat výčitky zájemců o tanec, kteří zjistili, že se na prestižní akci nedostanou.
„Zamluvit si mohli vstupenky po internetu stejně jako ostatní. Letos první objednávka přišla už 7. února, největší zájem pak byl o lístky během léta,“ řekl Zdeněk Kymlička z agentury For.
„Až bude na jubilejní 40. ročník festivalu za rok v dobrém stavu klíšská hala, vstupenky se dostanou na mnohem více zájemců. Vedení haly slíbilo, že v té době už bude vše v pořádku. Hlavně sociální zařízení jsou zde nyní hrozná, pro 1.500 lidí zcela nevyhovující,“ řekl.
A čím se festival liší od podobných akcí u nás? „Jednoznačně tradicí i přízní města Ústí. Dále pak prestiží u světové taneční federace IDSF, díky níž máme možnost získávat na akci vždy alespoň jednu z vrcholných sportovních akcí na evropské a možná i světové úrovni,“ dodal viceprezident Petr Barnat.Foto©Karel Brandejský
další fotografie

                                                                 


         

Mezinárodní taneční festival: slzy, elegance, triumfy i pád
Na 39. ročníku prestižní akce – na Mistrovství střední Evropy – vyhrál v latině český pár

RADEK STRNAD
Ústí nad Labem/ Obrovské sportovní výkony, nadšení, elegance, krásky a pád ve formacích. To nabídl v sobotu večer v KD Ústí 39. ročník Mezinárodního tanečního festivalu Ústí nad Labem. Akci uváděla hlasatelka ČT Marie Retková, ceny předali viceprimátor Ústí Arno Fišera a radní Ivan Dostál. Poháry za 1. místa od nich dostali – na Mistrovství střední Evropy – v latinských tancích Ivan Bocharov/ Josefina Ortová (ČR). IDSF Otevřené MČR profesionálů ve standardu vyhrál italský pár Francesco Caramia/ Vincenza Laterrenia, stejnou soutěž v latině vyhrál pár Marek Swetik/ Renata Dohnanská. Na MČR formací 08 vyhrála ve standardu TŠ Krok Hradec Králové s mixem Bonjour a v latině formace TK 1976 Most (formace MAS QUE NADA). Po ohlášení vítězství neuvěřitelným způsobem jásali Hradečtí. „Fanoušci vůbec byli velkým plusem letošního ústeckého tanečního festivalu. Už se těší na 40. ročník,“ řekl spolupořadatel Zdeněk Kymlička.
 
 
Tisk
Zpět
1201426 návštěvníků, 1 online Vytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém