Lord of the Dance

Taneční představení Lord of the Dance slaví úspěchy po celém světě již více než 10 let. V dubnu 2003, při prvním uvedení v ČR, soubor beznadějně vyprodal dvakrát po sobě T-Mobile Arenu v Praze, v letech 2004 a 2005 následovala veleúspěšná turné po celé republice. Představení u nás v těchto třech letech vidělo téměř 80.000 diváků. Letošní turné po sportovních halách českých měst se uskuteční od 12. do 18. března 2008, tedy v období, které je po celém světě spjaté s oslavami svátku Svatého Patrika. Diváci budou mít možnost znovu nebo poprvé zhlédnout fantastický příběh Dobra a Zla v překrásné pohádkové scéně, precizní taneční výkony desítek tanečníků v sólových výstupech i nezaměnitelných tanečních formacích, které proslavily irský tanec po celém světě.
 Mýtus   . . .

Kouzlo . . .

Zážitek . . .

 

Milióny diváků na celém světě prožívají znovu a znovu bájný příběh boje dobra a zla irských a keltských mýtických

postav, který je v této taneční show tak originálně ztvárněn. Bez dechu sledují souhru více než 30 tanečníků, jejichž

tempo a výdrž jsou neuvěřitelné. Hudba a tanec jsou založeny na tradičním irském folklóru, obohaceném o rychlejší

popové melodie, moderní tanec a step....


Michael Flatley se narodil 16. července 1958 v USA ve státě Illinois ve městě Chicago irským imigrantům. Od dětství se seznamoval s irskou hudbou a tancem, irskou kulturou a legendami.
Zakladatele dnes již legendární taneční skupiny Lord of the Dance při posledním vystoupení vyprovázelo publikum potleskem trvajícím neuvěřitelných 95 minut.
Sám začal tančit až v jedenácti letech, přesto se stal jedním z nejlepších tanečníků současnosti. V 17 letech zvítězil jako první Američan v historii na světovém šampionátu v irských tancích. V 80. letech úspěšně vystupoval jako tanečník se světoznámou irskou skupinou Chieftans. Jako nejmladší žadatel získal grant od Národní asociace dědictví založené Ronaldem Reaganem. V roce 1991 byl společností National Geographic označen jako žijící kulturní poklad.
V roce 1994 stvořil pro pěveckou soutěž Eurovize krátké taneční vystoupení, které v přímém přenosu shlédly miliony diváků a z něhož záhy vznikla úspěšná show Riverdance. Počátkem roku 1996 přichází Michael Flatley s myšlenkou zbrusu nové taneční show, která by spojila tradiční irský tanec se stepováním.
Od prvního uvedení Lord of the Dance, jejíž hlavní hvězdou je právě Michael Flatley, v Dublinu v roce 1996, získala tato show mnoho cen a překonala rekordy jak v návštěvnosti tak i v prodeji DVD a VHS se záznamem tohoto představení. V roce 1997 ocenili britští lékaři z "Lloyd's of London" Michaelovi nohy na 40 milionů dolarů.
V tomtéž roce zařadil časopis People Michaela Flatleyho mezi 50 nejkrásnějších lidí na světě. 21. ledna 1998 zlomil Michael a jeho show Lord of the Dance další rekord, když byla aréna ve Wembley vyprodána 21krát v řadě. V červenci 1998 přivedl Michael na svět novou show "Feet Of Flames". Minulý rok natočil film Lord of the Dance, kde nejen hraje hlavní roli, ale také se podílel na scénáři. Michael Flatley se též zapsal do Guinessovy knihy rekordů, když předvedl neuvěřitelných 35 stepů za vteřinu.
K velkému smutku milionů fanoušků, ukončil Michael Flatley, jak se naštěstí ukázalo, pouze dočasně, 30.července 2001 svou taneční kariéru, vystoupením v Dallasu. Po skončení vystoupení mu publikum aplaudovalo neuvěřitelných 95 minut. Michael Flatley se navždy zapsal do dějin tance. Vytvořil totiž takovou show, která nemá do dnešní doby žádnou konkurenci. Mnozí lidé říkají, že tanec zažívá v současnosti nejúspěšnější období a nemalou míru má na tom právě Michael Flatley. Michael Flatley ale není pouze tanečník ale i koncertní flétnista, šampión v boxu a šachový mistr.

 
 
Tisk
Zpět
1201440 návštěvníků, 23 online Vytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém