Lord of the Dance v Ústí nad Labem

Nejslavnější taneční show "Lord of the Dance" Michaela Flatleyho slaví úspěchy po celém světě. Při prvním uvedení v ČR, soubor dvakrát po sobě beznadějně vyprodal pražskou T-Mobile Arénu. Představení u nás dosud zhlédlo přes 400 000 diváků. V roce 2012 ale přijíždí show, kterou diváci v České republice ještě neviděli! Ve středu 31.10.2012 na Zimním stadionu v Ústí nad Labem se můžete těšit na nové úchvatné kostýmy, energické choreografie, vylepšenou scénu plnou moderních technologií, nová světla, obrovské LED projekce, dokonalý zvuk a další. Představení bylo značně vylepšeno a opět je o krok napřed před ostatními podobnými tanečními show. Vidět "Lordy 2012“ tedy může být velkým zážitkem i pro ty, kteří show již jednou či několikrát v minulých letech navštívili. Co se však nemění, jsou špičkové taneční a především stepařské výkony všech tanečníků, kteří jsou dokonale sladění a diváky i kritikou jsou každoročně oceňovaní a uznávaní irští stepaři jako nejlepší na světě.
 

Mýtus   . . .

Kouzlo . . .

Zážitek . . .

 

Milióny diváků na celém světě prožívají znovu a znovu bájný příběh boje dobra a zla irských a keltských mýtických

postav, který je v této taneční show tak originálně ztvárněn. Bez dechu sledují souhru více než 30 tanečníků, jejichž

tempo a výdrž jsou neuvěřitelné. Hudba a tanec jsou založeny na tradičním irském folklóru, obohaceném o rychlejší

popové melodie, moderní tanec a step....
Nejúspěšnější a nejslavnější představení irských tanců a stepu na světě LORD OF THE DANCE míří v rámci svého podzimního světového turné také do České republiky a vůbec poprvé do Ústí nad Labem. Na zimní stadion zavítají tito špičkoví tanečníci poslední říjnový den, tedy 31. 10. 2012. „Jsme velice rádi, že můžeme tuto světovou legendu konečně představit také divákům v Ústí. Věříme, že se i tady, stejně jako po celém světě, setká s velkým ohlasem,
sdělil Jan Lepša z pořadatelské společnosti TICKET ART PRODUCTION.


Lord of the Dance není jen o tanci, ale také o fantastickém příběhu Dobra a Zla v překrásné pohádkové scéně, který dotváří jedinečnou atmosféru představení a posouvá ho opět na vyšší úroveň.Michael Flatley se narodil 16. července 1958 v USA ve státě Illinois ve městě Chicago irským imigrantům. Od dětství se seznamoval s irskou hudbou a tancem, irskou kulturou a legendami.
Zakladatele dnes již legendární taneční skupiny Lord of the Dance při posledním vystoupení vyprovázelo publikum potleskem trvajícím neuvěřitelných 95 minut.
Sám začal tančit až v jedenácti letech, přesto se stal jedním z nejlepších tanečníků současnosti. V 17 letech zvítězil jako první Američan v historii na světovém šampionátu v irských tancích. V 80. letech úspěšně vystupoval jako tanečník se světoznámou irskou skupinou Chieftans. Jako nejmladší žadatel získal grant od Národní asociace dědictví založené Ronaldem Reaganem. V roce 1991 byl společností National Geographic označen jako žijící kulturní poklad.
V roce 1994 stvořil pro pěveckou soutěž Eurovize krátké taneční vystoupení, které v přímém přenosu shlédly miliony diváků a z něhož záhy vznikla úspěšná show Riverdance. Počátkem roku 1996 přichází Michael Flatley s myšlenkou zbrusu nové taneční show, která by spojila tradiční irský tanec se stepováním.
Od prvního uvedení Lord of the Dance, jejíž hlavní hvězdou je právě Michael Flatley, v Dublinu v roce 1996, získala tato show mnoho cen a překonala rekordy jak v návštěvnosti tak i v prodeji DVD a VHS se záznamem tohoto představení. V roce 1997 ocenili britští lékaři z "Lloyd's of London" Michaelovi nohy na 40 milionů dolarů.
V tomtéž roce zařadil časopis People Michaela Flatleyho mezi 50 nejkrásnějších lidí na světě. 21. ledna 1998 zlomil Michael a jeho show Lord of the Dance další rekord, když byla aréna ve Wembley vyprodána 21krát v řadě. V červenci 1998 přivedl Michael na svět novou show "Feet Of Flames". Natočil film Lord of the Dance, kde nejen hraje hlavní roli, ale také se podílel na scénáři. Michael Flatley se též zapsal do Guinessovy knihy rekordů, když předvedl neuvěřitelných 35 stepů za vteřinu.
K velkému smutku milionů fanoušků, ukončil Michael Flatley, jak se naštěstí ukázalo, pouze dočasně, 30.července 2001 svou taneční kariéru, vystoupením v Dallasu. Po skončení vystoupení mu publikum aplaudovalo neuvěřitelných 95 minut. Michael Flatley se navždy zapsal do dějin tance. Vytvořil totiž takovou show, která nemá do dnešní doby žádnou konkurenci. Mnozí lidé říkají, že tanec zažívá v současnosti nejúspěšnější období a nemalou míru má na tom právě Michael Flatley. Michael Flatley ale není pouze tanečník ale i koncertní flétnista, šampión v boxu a šachový mistr.

 
 
Tisk
Zpět
2912622 návštěvníků, 27 onlineVytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém