Mistrovství světa 2006 Show Dance

22.11. - 26.11.2006 proběhlo v SRN Mistrovství světa všech kategorií a věkových skupin Show Dance. Na světovou soutěžní přehlídku v Riese byla nominována na základě výsledků Mistrovství České republiky i naše malá skupina hlavní věkové kategorie.
 

Riesa si v uplynulých letech udělala jméno angažovaného města sportu. K tomu přispělo mnoho velmi ojedinělých a významných sportovních akcí a mezinárodních mistrovství. Heslo „ V Riese se staneš mistrem světa!“ se stalo již často skutečností. Například každý podzim v Riese stepují světoví tanečníci o závod. Světová elita moderního tance zde bojuje o medaile. Samozřejmě atraktivní sportovní možnosti zvou i k aktivní účasti.
Také obyvatelé Riesy se účastní a jsou aktivní ve sportovních klubech, které nabízejí širokou paletu rekreačních i výkonnostních sportů. Jen sportovní klub „SC-Riesa“ má více než 2000 členů. Stadion pro lehkou atletiku, krytý a otevřený bazén, nově zařízené sportovní haly a fotbalová hřiště jsou klubům k dispozici. Labský štafetový maraton, RIO běh mezi městy Riesou a Oschatz, Festival „Dračích lodí“, Sportovní víkend kolem „erdgas arena“, týden plážového volejbalu a každoroční , veselá Obří olympiáda, která se koná při městských oslavách. To jsou všechno sportovní vrcholy, při kterých jdou Riesané a jejich hosté na start.
Samozřejmě je „ergas arena“ , jako jedna z největších zábavních hal ve východním bloku, při konání německých, světových a evropských mistrovství v různých odvětvích sportu, středem pozornosti zájmu sportovního světa.
Se stejným nadšením jsou Riesané znovu a znovu hostiteli sportovců z celého světa – například během tanečního týdne, když se setkávají ti nejlepší stepaři v listopadu a prosinci v erdgas aréně a tanečníci „Showdance“ s brodwayskými výkony, strhují publikum neodolatelným kouzlem.
Obě skupiny volí již léta své mistry světa ve městě sportu. Jejich heslem v národních soutěžích je „See you in Riesa“ - „Uvidíme se v Riese “.
Vlastně proč ne ?
                                                

 
 
Tisk
Zpět
1264238 návštěvníků, 32 online Vytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém