Oznámení CDO

Soutěžní úsek oznamuje tímto všem členům CDO, že po dlouhodobých problémech s agenturou CMD Agency, resp. s panem Janem Crhou, týkající se vyúčtování Emco Dance Life Tour 2008 - 2009, bude letošní soutěž formací vyhlášena bez agentury CMD a pana Jana Crhy. Veškeré aktivity, týkající se soutěže „Taneční skupina roku" 2010, tak nejsou podporovány ani soutěžním úsekem CDO, ani jakýmkoliv pořadatelem Dance Tour CDO 2010. Soutěžní sezona je v plném proudu, termíny regionálních kol, zemských, celorepublikových a mistrovstvích kol, jsou zveřejněny v sekci "Soutěže" - Kalendář akcí. Soutěžní úsek CDO přeje všem tanečníkům a kolektivům šťastné vykročení do nového roku 2010!
 

VYJÁDŘENÍ PREZIDENTA CDO, p. Jiřího Hubeného, k výše popsaným záležitostem!

NEPŘEHLÉDNĚTE!

Vážení členové, partneři, sponzoři, spolupracovníci, kolegové, 

pokud jste se zúčastnili vyhlášení soutěže Taneční skupina roku 2009, které proběhlo ve dnech 28. a 29. listopadu 2009 v Praze, nemohlo Vám uniknout vyhlášení soutěže Emco Dance Life Tour 2010 z úst pana Jana Crhy, vedoucího tanečního klubu Dance Station Praha a  zároveň zástupce agentury CMD.  A pokud jste poslouchali pozorně, neuniklo vám ani to, že termíny a místa jednotlivých soutěží se liší od termínů a míst oficiálních soutěží vyhlášených Czech Dance Organization, o.s. (ty jsou již od podzimu na stránkách CDO). Navíc tato soutěž formací, která je soukromou aktivitou pana Crhy, končí pouze republikovými koly a případně účastí v pořadu Taneční skupina roku 2010. Žádný ze soutěžících nemůže být nominován na mezinárodní soutěže mezinárodní organizace IDO. 

Rádi bychom Vás tedy touto cestou informovali o tom, že soutěž formací vyhlášená panem Crhou, NENÍ oficiální českou taneční soutěží pod hlavičkou Czech Dance Organization, o.s., naopak. Sdružení Czech Dance Organization, o.s., na této soukromé aktivitě jedné osoby nespolupracovalo a nespolupracuje. A proč byla vyhlášena jedna a ta samá soutěž podruhé? Pan Crha v minulosti velmi intenzivně spolupracoval při jednotlivých ročnících soutěže EDLT, a to v oblasti marketingu. K jeho zásluhám patří především zajištění sponzorů na tyto akce. Z prostředků sponzorů pak byla hrazena medializace jednotlivých soutěží, videozáznamy a fotogalerie, reklama atd. A zde se již názory pana Crhy a vedení CDO, o.s., na jednotlivé investice rozcházely… Pan Crha využil své pozice ke zviditelnění vlastních aktivit na úkor aktivit sdružení CDO, o.s. a jeho 13 tisíc členů. To bylo také důvodem k ukončení oficiální spolupráce sdružení CDO, o.s. s panem Crhou. Víkendové vyhlášení totožné soutěže je pouze osobním konkurenčním bojem pana Crhy s Czech Dance Organization, o.s.

Vážení členové, partneři, sponzoři, spolupracovníci, kolegové,
cílem tohoto dopisu není v žádném případě Vás odradit od účasti v soutěži formací pana Crhy, který Vás jistě osloví. Byli bychom však rádi, kdyby se nám společnými silami podařilo nejen udržet, ale dál i zvyšovat kvalitu a také návštěvnost soutěží formací i ostatních soutěží, které CDO, o.s. pořádá. Chceme–li totiž cokoli měnit dál k lepšímu, musíme být silnou a početnou organizací s jednotným cílem: zviditelnit tanec! Pomoci tanečnímu hnutí!

První krok jsme všichni učinili. Vy jste se stali našimi členy a my jsme připravili a do detailů propracovali systém soutěží od pohárových přes druholigové až po extraligové tak, aby všechny kluby mohly do soutěží zapojit maximální počet svých tanečníků, a to podle výkonnostních úrovní. Všichni – vedení CDO, o.s., vedení jednotlivých klubů i tanečníci – mají tanec rádi a mnozí se mu věnují téměř sedm dní v týdnu… A díky tomuto přístupu dnes slavíme úspěchy!

Sdružení Czech Dance Organization, o.s., které vzniklo v roce 2007 (navázalo na aktivity občanských sdružení zabývajících se stejnou činností), v současné době sdružuje celkem 13 tisíc tanečníků ve věku od 4 do 30 let a pořádá ročně soutěže pro více než 100 tisíc diváků a tanečníků! Czech Dance Organization, je nejsilnější a nejpočetnější taneční organizací v České republice. Zároveň je tato česká taneční organizace jedinou společností, která má právo nominovat tanečníky do mezinárodních soutěží IDO, což je nejvýznamnější světová taneční organizace (www.ido-dance.com). Jen v loňském roce bojovalo o mezinárodní tituly celkem 2787 tanečníků a tanečnic a podařilo se jim získat 23 titulů mistrů světa a 17 titulů mistrů Evropy. V letošním roce se předpokládá, že účast českých tanečníků a tanečnic na mezinárodních soutěžích vzroste o cca 20 % a již nyní (do 10/2009) se mohou členové CDO, o.s., pyšnit 18 tituly mistrů Evropy a 9 tituly mistrů světa.

Důkazem toho, že CDO, o.s., se stalo doslova špičkovou taneční organizací, je i to, že se v České republice již několikátým rokem pořádá Mistrovství Evropy a světa v Disco dance a letos poprvé pořádala naše organizace také Mistrovství světa ve speciálních párových tancích.

Oficiální harmonogram soutěží formací pro rok 2010, které budou probíhat pod hlavičkou Czech Dance Organization, o.s., naleznete na naších stránkách www.czechdance.org stejně jako propozice ostatních soutěží. V případě jakýchkoli nejasností nás kdykoli kontaktujte.

 
                                            Vážíme si Vaší podpory.

 

                                                                                                  Jiří Hubený

                  prezident Czech Dance Organization, o.s.

 
 
Tisk
Zpět
1202914 návštěvníků, 53 online Vytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém