Postřehy (zcela subjektivní) z Mistrovství ČR JVK Hradec Králové, 21.5. - 22.5. 2005

Na Hradec se každý rok moc těším. Je to krásná soutěž nabitá těmi nejlepšími formacemi. Navíc si báječně užívám jedinou soutěž v roce, kam jezdím pouze jako divačka a nemusím se starat o nic jiného, než abych stihla všechno důležité vidět.
 

První den jsem se nejvíc těšila na kategorii show dance, ve které jsme soutěžili a na disco dance. V porotě zasedly staré známé tváře, žádné překvapení se nekonalo. Pan moderátor rozjel soutěž ve svižném tempu, takže ubíhala celkem rychle. Za což jsme byli  všichni vděční, ale musím říci, že mě osobně u něj chyběla zasvěcenost do tanečního dění a uvedení choreografa při představování formace, jak jsem na to byla zvyklá od paní Šedové nebo pana Šatana.

 Jako první přišla na řadu kategorie show dance. Našla jsem si v semifinálovém kole své favority, moc se mi líbili „Motýli“ od R.A.K., které technici krásně nasvítili. Obrovským zklamáním pro nás bylo sedmé místo, tedy první nepostupující do finále, pro naši formaci „Šamani“. U některých porotců zvítězila jednoznačně technika nad nápadem, což nás vedlo ke spekulacím o rozdílu mezi kategoriemi show dance a parketové kompozice. Můj subjektivní názor je, že jsme ve finále být měli. Ale co nadělám?!

 V parketových kompozicích mě tento rok žádná formace neoslovila a tak jsem se těšila na disco. To byl opravdový nářez. Juniorský věk je pro rychlé pohyby v discu přímo ideální. Hvězdná trojice souborů Hubený, Akcent, Beethoven – to bylo opravdové pokoukání. Finále jsem si nemohla nechat ujít. Chomutov byl jako vždy skvělý, ale tentokrát se mi zdálo, že na Prostějov a Ostravu prostě nestačí. Za to TŠ Hubený předvedla krásné nové tancování, rychlé nohy a jako vždy originální prvky a k tomu ještě aktuální kostýmy. Akcent tančil rychlý, přesný styl a všichni tanečníci byli dokonale sladění jako jeden člověk. Nejsilnější zbraní byla choreografie, která byla opravdu parádní. Takže mě nakonec dost zklamalo, že u poroty celkem jednoznačně vyhrál Beethoven, který měl například loni mnohem lepší formace.

 Na závěr dne se tanečníci vykoupali ve fontáně, jak je v Hradci zvykem a pak se soubory rozjely domů nebo na ubytovny, pořádně se vyspat na příští den.


           
V neděli probíhala soutěž stejně svižně, jako den předtím. V semifinále disco show bylo k vidění spoustu hezkých formací, ale nic takového, z čeho by vám naskočila husí kůže. V této kategorii mi vadí velké množství kulis, které nejsou během tance vůbec využity. Moc se mi líbilo předtančení souboru DIDE DANCE Ostrava.

 Těšila jsem se na plesové formace. Viděla jsem tři. Bohužel jedna horší než druhá. Je mi to líto, když vidím opravdu špičkové tancování v jedné kategorii a pak přijdou tři soubory, které mají představovat to nejlepší tancování v ČR a předvedou to, co bylo k vidění v Hradci. Zklamaně jsem odešla ze sálu a vzpomínala na roky, kdy jsem plesové formace tančila já a napadlo mě, že by bylo na čase nějak s touto kategorií zahýbat.

 Pak ovšem přišlo to nejlepší z celého víkendu, alespoň pro mne: HIP HOP. Po prvním kole jsem byla nadšená. Že jsme opět nepostoupili do finále mě mrzelo, ale tentokrát jsme na lepší umístění neměli nárok. Po semifinále jsem měla jasné čtyři finalisty. T-BASS ukázal to co umí, bylo se pořád na co koukat. ECHO se mi letos líbilo moc, jak junioři, tak i dospěláci na Čechách, předváděli skvělý styl. Jsem ráda, že tentokrát vynechali bombastické „házečky a zvedačky“ a prostě tancovali, jen tak dál. TŠ Hubený byla jako vyměněná. Po loňském disco-hip hopu mi letos nezbylo nic jiného než koukat s otevřenou pusou na parádní HIP HOP. Ale vrcholem byl Dynamic. Nádhera a já tleskám všem, kdo se na jejich letošním předtančení podíleli a zvlášť tanečníkům, protože to byla nádhera. Osobně bych si takovou formaci ráda zatancovala.  Strašně moc mě mrzí, že dospěláci nám v Brně takové tancování nepředvedou.

 

A to by bylo asi všechno, takže zase na příští soutěži ?!    Čau         
                                                                                                                  
 Káťa Hovorková     

 
 
Tisk
Zpět
2390939 návštěvníků, 38 onlineVytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém