Po roce znovu promoce - další tanečnici skupiny Marverci se podařilo úspěšně ukončit studium vysoké školy

Po úspěšném absolvování vysokoškolského studia na 2.lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze čeká v pondělí 28. dubna 2008 dlouholetou tanečnici našeho týmu Kateřinu Liehneovou slavnostní promoce ve Velké aule Karolina. Zeptal jsem se Kateřiny jak lze zvládnout náročné studium vysoké školy v Praze s výkonnostním tancováním v Ústí nad Labem, opomenu-li podporu a vynikající rodinné zázemí ?
 

   Připadá mi to dávno i nedávno, kdy jsem držela v ruce papír o přijetí ke studiu na vysokou školu – 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.
Tehdy jsem nevěděla jak to bude dál s mojí taneční „budoucností“…Studium v Praze a navíc studium medicíny – na první pohled by se mohlo zdát nemožné pokračovat v tancování v Marvercích…přesto jsem to ale zkusila…skloubit učení a tancování – povinnost a zábavu…Ne vždy to bylo jednoduché – nikdy nebylo možné dělat obojí na sto procent, s čímž se člověk s prvky perfekcionismu docela obtížně vyrovnává…mnohokrát jsem na tréninku přemýšlela o tom, že moji spolužáci teď zrovna pročítají další tisícistránkovou učebnici a já jsem na tréninku nebo na soutěži, stejně tak jsem věděla, že menší intenzitou tréninků ztrácím oproti ostatním tanečníkům na kondici a „dokonalosti“ pohybu…vlastně jsem byla vždycky připravená, že nově zahájená taneční sezóna je pro mě tou poslední…

   A najednou stojím až tady – na konci jedné cesty…ale tou skončenou cestou není ta cesta taneční…ale ta cesta vysokoškolského studia…ještě pořád mi to připadá neuvěřitelné…a musím říct úplně upřímně – jsem pyšná na to, že jsem to dokázala…že jsem dokázala zůstat u toho co mě bavilo a baví ze všeho nejvíc, u čeho dokážu relaxovat, co mi přináší radost – u tance…a tak je snad právě teď ta pravá chvíle, abych vám řekla: „Děkuju…!“ Děkuju za všechny společné hezké chvíle, které mi dávaly sílu… děkuju za vaší podporu a za vaše pochopení…děkuju, že vás mám….
K A Č Í

děkujeme, že Tě máme ... 

blahopřejeme Ti k úspěšnému absolvování vysokoškolského studia
na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a získání titulu MUDr.
Přejeme Ti mnoho štěstí a úspěchů v osobním životě stejně jako na další
profesní i taneční dráze. 


 
 
Tisk
Zpět
1274266 návštěvníků, 11 online Vytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém