"Statistika nuda je, má však cenné údaje" ...

se zpívá v písni Jaroslava Uhlíře s textem Zdeňka Svěráka v pohádce "Princové jsou na draka". Cenné statistické údaje vytváří i redakční systém MultiCMS, který pomáhá vytvářet tyto stránky. Je tomu již více než rok, kdy byl spuštěn webový server našeho tanečního souboru www.marverci.net. Kromě počítadla návštěvnosti, jehož výsledky jsou součástí stále přístupné úvodní stránky a neunikly jistě pozornosti návštěvníků (například ve snaze stát se desetitisícím návštěvníkem :-)), kde dokonce "dokázalo", že není počítadlem otevření úvodní stránky, ale počítadlem unikátních návštěvníků, jak jsem již tehdy popisoval v odpovědi na diskusní příspěvek v návštěvní knize. Součástí vnitřního systému je rozsáhlý komplexnější přehled, ze kterého lze zjistit mnohé cenné údaje a pokud vás zajímají, pak je tu pro vás několik statistických údajů, které si spolu se stručným shrnutím ročního provozu připomeneme v tomto příspěvku. Během prvního roku provozu serveru se po počátečních potížích a nestabilitě při využití bezplatného webhostingu na FORPSI s.r.o., přemístěním na společný server firem A.I.Tech s.r.o. a Smartware s.r.o. situace výrazně zlepšila a stabilizovala v takové kvalitě, jak ji znáte z návštěv stránek v současnosti.
 

Nesetkáváme se již s chybovýma hláškama o nedostupnosti SQL serveru, provoz je plynulý a bezporuchový, za což patří jeho provozovatelům, majitelům firem A.I.Tech s.r.o. a Smartware s.r.o. náš dík a uznání.  
V průběhu roku došlo postupně k několika změnám a funkčním úpravám jak v systému tak částečně i v designu, kde se změny jako první dočkala úvodní stránka, která pro připomenutí své jednoduchosti, těm co možná již zapomněli, vypadala původně takto. Došlo i na řadu velice kvalitních a užitečných funkčních úprav, ke kterým dle vašich ohlasů, patří v první řadě  "návštěvní kniha", která po propracování umožňuje jednotlivé diskusní příspěvky a komentáře v knize zobrazovat jednak všechny, nebo chronologicky setříděné a automaticky barevně odlišené zprávy již zobrazené od dosud nezobrazených. Systém umožňuje po kliknutí na vybraný příspěvek z návštěvní knihy zobrazit k němu příslušné reakce a takovou skupinu zobrazit samostatně. Velice užitečný je informační systém sledující změny v návštěvní knize a fungující po jednorázovém přihlášení se emailovou adresou, na kterou okamžitě po přidání zápisu sdělí registrovanému zájemci přidání nového zápisu do návštěvní knihy s podrobnými údaji včetně odkazu na nový zápis a to sdělením na v registraci zadanou emailovou adresu. Věřím, že jste tuto změnu uvítali a hojně ji využíváte, pokud ne, vřele vám ji doporučuji. Velice kladných ohlasů se dostalo i tzv. rolovacímu menu na úvodní stránce, které usnadňuje a urychluje pohyb na stránkách a přístup k jejich podskupinám.
Kromě různých sdělení,  zpráv, informací, upozornění, výsledků a fotodokumentace, které na stránkách byly během prvního roku manuálně pořizované, dále archivované a jsou dodnes přístupné prostřednictvím jednotlivých odkazů, a které jste v průběhu roku hojně navštěvovali, vytváří systém celou řadu  statistických přehledů.
Bude jistě zajímavé porovnat grafy v jednotlivých parametrech třeba zase po dalším roce provozu. Takové statistické údaje umožní sledovat například kolik procent uživatelů počítačů navštěvujících naše stránky bude i v příštím období používat operační systém Windows 95 či 98 nebo nastavení 8 bitové barevné hloubky anebo hodnotu nastaveného rozlišení. Je možné vyčíst nejenom návštěvnost stránek a to i s údaji níže zobrazených grafů, ale i mnoho dalších zajímavých statistických hodnot, například návštěvnost v průběhu dne, jednotlivých dnech týdne, měsících i roce. Zde je ukázka
Operační systémyVerze Windows

Prohlížeče


Verze Internet Explorer


Barevná hloubka
Rozlišení
Jazyky

 
 
Tisk
Zpět
1202913 návštěvníků, 85 online Vytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém