Zumba fitness v DCM

Slyšela jsem dnes v trolejbusu: „Ahoj, kam jedeš?“ „Ale, na zumbu.“ „Na co?“ „No, na zumbu. To je takové cvičení, teď to děsně frčí…“ Ano, zumba opravdu frčí. Fitness program, při kterém tančíte i cvičíte v rytmu latinsko-americké hudby, je velmi populární a jeho obliba stále roste. Zumba je zábavná a navíc se po ní opravdu hubne. Přijďte také mezi nás každé pondělí a čtvrtek do zrcadlového sálu Domu dětí a mládeže Ústí nad Labem. Těší se na vás temperamentní lektorka Zuzka, držitelka certifikátu "Official Zumba® instructor", která vám ukáže, co hudba s tělem dokáže. Na lekce zumby nepotřebujete mít žádné taneční či fitness zkušenosti, je určena pro každého bez rozdílu věku, váhy či kondice. Začínáme v pondělí 15.11. 2010.
 


Zumba je sportovní aktivita, spočívající v kombinaci posilovacích cviků a tanečních kroků za doprovodu latinsko-americké hudby. Kombinují se taneční prvky z rychlých a vášnivých tanců, jako je salsa, merengue, samba, mambo, flamenca či tanga s posilovacími cviky do sestavy a v kratších či delších intervalech opakuje za doprovodu rytmické latinsko-americké hudby.
U zumby nelze říct, jestli jde o tanec nebo o cvičení. Je to totiž obojí.
Zakladatelem zumby je věhlasný kolumbijský fitness trenér a choreograf Alberto „Beto“ Perez. Na zumbu vlastně přišel úplně náhodou, když jednoho dne dorazil na svou hodinu aerobiku, ale zjistil, že si zapomněl kazetu s hudbou.
Jediné, co měl tenkrát u sebe, byla latinsko-americká hudba. Nezbylo mu tedy nic jiného, než ji pustit a improvizovat. A vida, lidi to náramně bavilo.
Jedna lekce zumby většinou trvá jednu hodinu. Na začátku je potřeba tělo rozehřát a rozcvičit, proto lektorka volí pomalejší hudbu i sestavu. Postupem času se tempo zrychluje, kroky jsou náročnější a zhruba v půlce hodiny je hudba i sestava nejrychlejší. Úspěchem zumby je totiž střídání pomalejšího a rychlejšího tempa, díky čemuž se do cvičení správně zapojí všechny svaly i partie a dochází k řádnému spalování tuků.
Nemusíte se ale bát, že byste během lekce nestíhali! Aby se vám v zumbě dařilo, nemusíte umět tancovat. Na hodinách se začíná nejprve s velmi jednoduchými sestavami, které se postupně doplňují o nové prvky a zvládnout je tak může opravdu každý. Na lekci zumby nepotřebujete mít žádné taneční či fitness zkušenosti, je navržena pro každého bez rozdílu věku, váhy či kondice.


 
 
Tisk
Zpět
1201426 návštěvníků, 18 online Vytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém