23.  května 2013

Plním si své sny: Marverci touží po knize nebo filmu

Ústí nad Labem - U zrodu slavného projektu Dance Center Marverci DDM Ústí nad Labem byla Martina Vernerová a jak sama říká, nebylo to vždy jednoduché. „V roce 1990 jsem vyměnila Louny za Ústí, následovala jsem manžela a hlavu jsem měla plnou plánů," vysvětluje černovláska.Každý začátek je těžký, odvážný nápad musel prokázat svou životnost i perspektivu. „Na prstech jedné ruky jsem spočítala zájemce o taneční kroužek. Prosadila jsem si jeden zkušební rok, a stal se zázrak, bylo nás dvacet. Dnes mají Marverci v několika věkových kategoriích 380 členů a další se hlásí," hrdě dodala.
Originální nápad.
Jako dětská tanečnice u ní začínala i Jana Pokorná, dnes neodmyslitelná partnerka v dobrém i zlém. Vystudovala německý jazyk a chystala se na dráhu kantorky, náhoda ji však nasměrovala do DDM.
„Práce s dětmi mě baví, když se k tomu přidá fantazie, zdravá ctižádost, zájem rodičů a štěstí, máte vyhráno," říká štíhlá blondýnka.
Každý rok začínají stejně. První je originální nápad, potom se vybírá hudba, staví choreografie, navrhují a šijí kostýmy. Šest měsíců kousek po kousku se secvičuje nová sestava, potom se jde do boje. „Na všech závodech to jsou nervy, ale domů se jelo i letos s medailí," usmála se Jana."
Pokud by někdo chtěl sepsat seznam jejich úspěchů, pěkně by se zapotil. Desítky zarámovaných diplomů, naleštěné poháry by jim mohli závidět i hokejisté. Všechny formace si často vytančily postup na mistrovství Čech a většina z nich i na mistrovství ČR. Nejúspěšnějšími choreografiemi Dance Center Marverci 2013 se staly Zima veliká a Hledá se chůva, které vysoutěžily celkem 11 medailí. Marverci ve věkové kategorii 4-7 let jsou mistry České republiky.
„Šest rozhodčích ze sedmi označilo formaci Zima veliká nejlepší známkou. Praha čtvrtého května uznale tleskala Ústí! Teď zbývá jenom naplnit náš společný sen, zajistit knižní zpracování historie Marverců, nebo natočit celovečerní filmový dokument," s úsměvem konstatuje Martina Vernerová a sympatické Janě Pokorné se rozzáří oči.
Podobných nadšenců má Ústí určitě víc, mnoho se však o nich neví, tak si je dobře prohlédněte.

Autor: Miroslav Vlach

 
Další články:
Marverci slaví muzikálem 20 let
SHOW V DIVADLE: SE TŘEMI STY TANEČNÍKY ČERTI ŠILI
Radost, fantazie a velké nadšení vládly při show Marverci
Mladý tanečník Rožánek je ústeckým Travoltou
Marverci se pochlubili. A věru bylo čím!
Na parketu ústecké haly Slunety to rozjede tisícovka tanečníků
Tanečníci z Dance Center Marverci zahajují soutěžní sezonu
Marverci zahájili soutěžní sezonu, Freedom chystá B2Balance Tour
Marverci jsou mistři republiky!
OHLÉDNUTÍ Janniho Vorlíčka: Marverci, na kolech!
TISÍCOVKA TANEČNÍKŮ SE BLÝSKLA NA SOUTĚŽI VE SLUNETĚ
Tanečníci přivezli dvě stříbrné z mistrovství Čech
Vánoční skřítkové jsou mistři České republiky
 
Tisk
Zpět
2796518 návštěvníků, 74 onlineVytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém