Ústí nad Labem 24.3.2011
Radek Strnad

Radost, fantazie a velké nadšení vládly při show Marverci

Děti z Dance Center Marverci i jejich mamky včera v divadle v pestré show Enjoy Dancing! ukázaly, jak jsou akční i hbité – a vedoucí nápadité.

Publika nadšeného i slzícího bylo to odpoledne a podvečer ústecké Severočeské divadlo opery a baletu plné. Netančilo se o věcné ceny, ale ani ne jen pro radost sobě či blízkým. Ve hře byl putovní pohár Enjoy Dancing! 2011.

Nejen Marverci

Na již 4. ročníku přehlídky se představily i další taneční kroužky ústeckého Domu dětí a mládeže (DDM), Aerobic club DDM, Orient team DDM, letos nově Tanečky předškolního oddělení a bojové umění Taekwondo – Koguryo dohany.
Zpěvem program zpestřil Milan Brigadoi, jím zpívaný hit Hello byl podmanivý. A byl i zklidněním po často dusajících rytmech tanečnic.

Slova díků

Jan Eichler, šéf ústeckého DDM, pod který Marverci (založení a vedení tanečnicí a choreografkou Martinou Vernerovou) patří, byl na všechny tanečníky a tanečnice (dívky převládaly) hrdý.
Ve finále, když na jevišti divadla stálo na 300 tanečníků od 3,5 roku do dospělosti (toho věku zde byly dámy z HVK, tančící show dance Voodoo Woman), děkoval všem. Rodičům i městu za podporu, vedoucím za kreativitu a péči o děti, dětem za šikovnost, sponzorům i partnerům, moderátorům….

Srandičky Vodných

Když vtipná, zábavná a odvázaná moderátorská dvojice sourozenců Lenky a Ondřeje Vodných z Ústí, dua, které je tradičně pro show Marverci osvěžením i požehnáním, vyhlašovaly číslo Voodoo Woman, rozuměl jsem jim vůdů mimin. Ale říkali anglicky vůdů vimin…

Co ukázaly mamin(k)y

„Tancovaly jsme pro radost, bylo to dobrý,“ řekla krátce po vystoupení Lenka Stiborová z HVK ze Strýcova u Ústí. „Na akustickou hudbu, na africké bubny, to bylo příjemné. Je to pro mě lepší, než tancovat třeba na techno. Je to ale individuální, záleží na tom, co se komu líbí,“ prozradila.
„Většinou jsou mezi námi maminky dětí z Marverci,“ vysvětlila. „K vystoupení patřila nervozita i radost, užila jsem si to se vším všudy,“ lapala ještě po tanečním výkonu po dechu. „Ty mámy byly úžasný,“ shodly se po skončení show návštěvnice. Hlas lidu, hlas boží!

Jsou připraveni!

Během programu Enjoy Dancing! styl střídal styl, pestré kostýmy, do nejmenších detailů promyšlené – a jistě patřičně drahé - oblečení předškolních dívek, školaček i děvčat studentského věku (zvláštní, v tanci už to jsou seniorky! J) umocňovaly nápady choreografek. To vše jen potvrdilo: Marverci jsou na sezónu připravení!

Z posilovny na jeviště

„Překvapilo mě to. Zatím jsem to vždycky viděla jen na záznamech z tréninku. Je to asi náročné na fyzičku, být několikrát týdně na tréninku a v posilovně. Dnes jsem vystoupení jeho cheerlanders Fire Stars Senior poprvé viděla ucelené – a líbilo se mi to,“ byla spokojena – a pyšná na svého syna - Jana Růžičková ze Všebořic.
„Dělají dost divoké kousky, pohybují se hodně ve vzduchu. Chvílemi jsem se bála, že některá tanečnice spadne,“ přiznala. „Dnes je při takové zábavě dost důležitá podpora rodiny – hlavně finanční. A když syn dělá něco užitečného, proč ho od toho zrazovat?,“ dodala maminka. „Rádi pomůžeme!“

Čeká nás Mistrovství ČR

„Nejsem jediný kluk v cheerlanders Fire Stars Senior, ale dnes to tak vyšlo,“ prozradil Ladislav Růžička, její syn. „Holek je ale vždycky víc, je to takový zvláštní,“ připustil. „Tancovalo se nám ale dnes skvěle, publikum bylo parádní, všechno vyšlo, jak mělo,“ pochvaloval si devatenáctiletý mladík. „Čeká nás Mistrovství ČR v květnu v Praze,“ dodal.
I publikum to mělo pestré. V rukou babiček nechyběly kapesníky, to z radosti plakaly. Ženy většinou držely palce malým tanečnicím, tatínkové ale v divadle spíš okukovali dorostenky. A všichni spokojeni.

Ve zmíněné soutěži o nejlíbivější - či divácky nejúspěšnější - vystoupení přehlídky rozhodli sami diváci prostřednictvím anketních lístků.

Čest vítězům

„Putovní pohár letos získala show dance formace dětské věkové kategorie „Ráno v trávě", na druhém místě se umístila formace „Božská rozepře" street dance show juniorské věkové kategorie a na třetím místě „V opeře" street dance show dětské věkové kategorie,“ informovala Jana Pokorná z DC Marverci.

A jen pro doplnění: Loni zvítězila dětská show dance formace „U dědečka na peci".

Ještě bude aerobic

„Organizátoři akce se letos z důvodu narůstajícího počtu účinkujících na Enjoy Dancing rozhodli pro uspořádání další akce a sice Enjoy Aerobic (1. ročník), kterou Dance Center Marverci pořádá také v SDOB ve čtvrtek 7. dubna 2011 od 18 hodin.
V tomto programu se představí především všechny aerobic teamy a teamy orientálních tanců DDM, dále dvě taneční formace Dance Center Marverci, Tanečky předškolního oddělení a zpěvem program opět zpestří Milan Brigadoi," doplnila ještě Jana Pokorná

 
Další články:
Mistři světa v tancích disciplín IDO jsou z Domu dětí a mládeže
Taneční naděje nezůstaly pozadu za zkušenějšími.
Ústečtí tanečníci poprvé mistry světa
Tanec v radosti i bolesti
Marverci bojovali na mistrovství světa
Dvacet růží a jeden bodlák bojují ve Slovinsku
Smutná show vyprodala divadlo
Stan hudebního cirkusu Radia North Music
Tarzan kraloval tanečnímu festivalu
Příšerky z Lohenhohenu bodovaly
Ples vyvrcholil už před půlnocí
Když plesá ústecká smetánka
Všechno to byl Hollywood
TeleTelátkům prošly vtipy, za které se trestá.
Na přehlídce se všichni chlubili
Vstupenky jdou na dračku
Taneční skupinu Marverci čekají dvě mistrovství světa.
S hudbou ABBY na ples
Tanečníci ukáží 31 premiér
Marverci pojali představení novinek jako oslavu
V krajském kole soutěže v tanci bodovali spíš domácí
Marverci: Na soutěžích uspěli malí i velcí tanečníci DDM
Cikánské kořeny/í: Autorku inspirovala balkánská hudba
Nové hřiště je otevřeno
Marverci slaví muzikálem 20 let
Billy Elliot v rytmu hip hopu
SHOW V DIVADLE: SE TŘEMI STY TANEČNÍKY ČERTI ŠILI
Mladý tanečník Rožánek je ústeckým Travoltou
Marverci zlatí
Enjoy Dancing roztančí ústecké divadlo
Ústecký basketbal slaví 65 let. Pro fanoušky chystá bohaté oslavy
Událost s Lucií Bílou dokázala: Život je ples!
Mezinárodní taneční festival
Marverci se pochlubili. A věru bylo čím!
Na parketu ústecké haly Slunety to rozjede tisícovka tanečníků
Tanečníci z Dance Center Marverci zahajují soutěžní sezonu
Marverci zahájili soutěžní sezonu, Freedom chystá B2Balance Tour
Marverci jsou mistři republiky!
Plním si své sny: Marverci touží po knize nebo filmu
OHLÉDNUTÍ Janniho Vorlíčka: Marverci, na kolech!
TISÍCOVKA TANEČNÍKŮ SE BLÝSKLA NA SOUTĚŽI VE SLUNETĚ
Tanečníci přivezli dvě stříbrné z mistrovství Čech
Vánoční skřítkové jsou mistři České republiky
 
Tisk
Zpět
2868763 návštěvníků, 80 onlineVytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém