28.března 2013

Marverci zahájili soutěžní sezonu,
Freedom chystá B2Balance Tour


Ústí nad Labem, Klíše - Divákům se v sobotu v hale Sluneta na Klíši představí 72 tanečních formací a okolo 1 200 tanečníků ve stovkách různých kostýmů. Koná se Regionální kolo tanečních formací B2BALANCE TOUR. To je zároveň soutěží, ze které se tanečníci mohou nominovat až na mistrovství světa.

FOTOGALERIE
Taneční skupina Freedom pořádá soutěž formací. Už pošesté.Taneční skupina Freedom pořádá soutěž formací. Už pošesté.Taneční skupina Freedom pořádá soutěž formací. Už pošesté.Putovní pohár 6.ročníku Enjoy Dancing získala show dance formace "Zima veliká" choreografek Jany Pokorné a Martiny Vernerové, kterou tančí děti ve věku 4 až 7 let.

Taneční kluby, kterou budou soutěžit v tento den, patří k republikové špičce, mnoho z nich obsazuje finálová místa na MČR v různých disciplínách. Divákům se představí  72 tanečních formací a  okolo 1 200 tanečníků ve stovkách různých kostýmů.  Nejmladší účastníci budou zastoupeni věkovou kategorií čtyř - pětiletých, soutěže se kromě dětské věkové kategorie účastní  i junioři a dospělí.

Soutěž v hale Sluneta začne v 10.00 hodin, vstupné je 170 korun.

„Už teď se těším na novinky, které celé sezóna přinese, doufám, že se tanec posune zase kousek dál, že choreografové předvedou, co umí, nebo se alespoň poučí z konkurence,"  s úsměvem říká Silvie Netíková.

TS Freedom prošla v posledním období řadou velkých změn. „Pracujeme jinak na technice tanečníků, na jejich zdokonalení. Je to sice běh na dlouhou trať, ale nás to bavím, takže není kam spěchat. Už v sobotu ukážeme, co jsme za poslední půlrok připravili a na čem jsme doposud pracovali. Je to jen začátek naší práce. Doufám, že se budeme stále zlepšovat a že to freedomáky bude i nadále bavit tak, jako  doposud. Osobně se moc  těším např. na naše úplně nejmenší tanečníčky, kteří se představí ve 4 různých formacích.  Nejmladším dětem jsou i 3 roky. Vystoupení  rozjemní  srdce každého diváka," doufá šéftrenérka. „Každý divák si najde to své, přeji všem příjemnou zábavu a doufám, že se ukáže, že v Ústí nad Labem jsou skvělí fanoušci."

Tato soutěž je zároveň soutěží, ze které se tanečníci mohou nominovat až na Mistrovství Světa, jak je tomu každý rok. Po úspěchu loňského Mistrovství Evropy pořadatelství získala Česká republika v čele s Taneční skupinou Freedom a proběhne zde, v Ústí nad Labem na Zimním stadionu od 3. do 6. října 2013.

Enjoy Dancing

Soutěž o putovní pohár Enjoy Dancing oproti tomu už zná své vítěze.

Putovní pohár 6.ročníku Enjoy Dancing, který pořádá Dance Center Marverci Domu dětí a mládeže Ústí nad Labem, získala show dance formace "Zima veliká" choreografek Jany Pokorné a Martiny Vernerové, kterou tančí děti ve věku 4 až 7 let. Tato formace získala od diváků odpoledního a večerního programu Enjoy Dancing celkem 67 hlasů.

Na druhém místě se umístila show dance formace dětské věkové kategorie (děti od 7 do 10 let) s názvem "Hledá se chůva" choreografů Jany Pokorné, Martiny Vernerové a Aleše Lercha.

Třetí místo si u diváků vytančila také show dance formace, tentokrát juniorské věkové kategorie, s názvem "V parku", jejíž autorkou je Michaela Fidlerová.

Středečním tanečním "maratonem" Enjoy Dancing zahájili tanečníci Dance Center Marverci letošní soutěžní sezónu formací a ani dnes nebudou odpočívat, protože se připravují na víkendové soutěžní klání.

Redakce

 
Další články:
Mistři světa v tancích disciplín IDO jsou z Domu dětí a mládeže
Taneční naděje nezůstaly pozadu za zkušenějšími.
Ústečtí tanečníci poprvé mistry světa
Tanec v radosti i bolesti
Marverci bojovali na mistrovství světa
Rádio slavilo narozeniny, hosté plesali s ním
Dvacet růží a jeden bodlák bojují ve Slovinsku
Smutná show vyprodala divadlo
Tarzan kraloval tanečnímu festivalu
Příšerky z Lohenhohenu bodovaly
Ples vyvrcholil už před půlnocí
Když plesá ústecká smetánka
Všechno to byl Hollywood
TeleTelátkům prošly vtipy, za které se trestá.
Na přehlídce se všichni chlubili
Vstupenky jdou na dračku
Taneční skupinu Marverci čekají dvě mistrovství světa.
S hudbou ABBY na ples
Tanečníci ukáží 31 premiér
Marverci pojali představení novinek jako oslavu
V krajském kole soutěže v tanci bodovali spíš domácí
Marverci: Na soutěžích uspěli malí i velcí tanečníci DDM
Cikánské kořeny/í: Autorku inspirovala balkánská hudba
Marverci slaví muzikálem 20 let
Billy Elliot v rytmu hip hopu
SHOW V DIVADLE: SE TŘEMI STY TANEČNÍKY ČERTI ŠILI
Radost, fantazie a velké nadšení vládly při show Marverci
Marverci zlatí
Enjoy Dancing roztančí ústecké divadlo
Ústecký basketbal slaví 65 let. Pro fanoušky chystá bohaté oslavy
Událost s Lucií Bílou dokázala: Život je ples!
Mezinárodní taneční festival
Marverci se pochlubili. A věru bylo čím!
Na parketu ústecké haly Slunety to rozjede tisícovka tanečníků
Tanečníci z Dance Center Marverci zahajují soutěžní sezonu
Marverci jsou mistři republiky!
Plním si své sny: Marverci touží po knize nebo filmu
TISÍCOVKA TANEČNÍKŮ SE BLÝSKLA NA SOUTĚŽI VE SLUNETĚ
Tanečníci přivezli dvě stříbrné z mistrovství Čech
Vánoční skřítkové jsou mistři České republiky
 
Tisk
Zpět
2912584 návštěvníků, 11 onlineVytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém