Ústí nad Labem 30.1.2012
Radek Strnad

Událost s Lucií Bílou dokázala: Život je ples!

Ústí nad Labem /AKTUALIZOVÁNO/ - Tradiční XV. Ples všech Ústečanů bavil ze soboty na neděli vyprodaný Dům kultury v Ústí nad Labem. Dobře, vydatně a dlouho.

Svět muzikálových melodií. To bylo téma XV. Plesu všech Ústečanů, který hostil v sobotu Dům kultury Ústí (DK). Jako hlavní hvězda vystoupila slavice Lucie Bílá, muzikály v čele s Quasimodem reprezentovali Roman Vojtek a jeho kolega z loni nového příběhu hrbáče, Tomáš Trapl.

Je tradicí, že na Plese Ústečanů vítá ve foyer DK návštěvníky cimbálovka, dechovka či swing. Tentokrát to byla muzika staropražské hudby Třehusk s hašlerkami i swingem. Při našem příchodu končili legendárním hitem Alexander´s Ragtime Band.

Ples na velkém sále startovala efektní show místní taneční skupiny Marverci, následovalo sólo pro páry z loňské listopadové ústecké Megasvatby. Přišlo jich šest z deseti, ten tanec dodal lesk i zaslouženou pozornost Megasvatbě i Muzeu města Ústí, kde se v listopadu 2011 odehrála.

„Zazpívám známé písničky, třeba hity z Pomády, Horečky sobotní noci nebo z Hříšného tance,“ slíbil krátce před tím Roman Vojtek, známý dnes především z TV seriálu Vyprávěj, kde hraje otce. A jak řekl, tak také učinil.

Jistota? I Bonit

Jistotou plesu, vedle všehochuťové kapely Fonotest, hrající v restauraci DK a vedle DJ Víta Sucheviče v K-Clubu, byl orchestr Bonit. V omlazené sestavě zdánlivě jen „vyplňoval“ prostor mezi koncerty známých umělců, ale prakticky neměl prázdný parket. Skupina sypala hity všech možných epoch z rukávu, byla zasněná i taneční a fajn. Třeba když v rytmickém hitu Livin´ La vida Loca, písničce Ricky Martina, plynule přešla k naší Holce modrooké.

Bavič, a ten večer i moderátor, Vladimír Hron prozradil: „Tento ples byl první, na kterém vystoupil Karel Gott.“ A uvedl Lucii Bílou. I ta měla na Plesech všech Ústečanů premiéru, na ni všichni čekali a nezklamala. Lahodným bílým vínem svlažovala hrdlo. „Na zdraví,“ řekl jí kdosi z davu pod pódiem. „No hlavně vám na zdraví,“ nenechala se „vyvést z míry“... a série jejích hitů pokračovala. Vokurky, Víajpí, Hvězdy jako hvězdy, Miluju tě, Amor Magor, Zpíváš mi requiem...

„Moc mě mrzí, že nemám repertoár se svou kapelou. Protože to je super kapela, s ní to je mazec,“ tvrdila. A na závěr dala dva přídavky „Když má ples ty narozeniny!“ včetně hitu Desatero. Jak kdysi slíbila, z té krásné a nejen pro ni důležité písničky opět vynechala slovo kulajda, které se do jinak pěkného textu Gábiny Osvaldové moc nehodí. Ve finále jí ještě pořadatelé dali dort-knihu s její fotografií a kytici. Měla radost.

„Ples byl super, organizace klapala, Bílá perfektní a moc milá. A Hron a ostatní včetně Bonitu nezklamali,“ poslala včera do Deníku zprávu SMS Miroslava Vlachá, Ústečanka, která vyhrála dvě vstupenky v soutěži Ústeckého deníku.

Ples bavil i Tomáš Trapl, pražská muzikálová hvězda. Muž, se kterým Deník před pár dny přinesl rozhovor.

Pomohl kolegovi

„Myslím, že se muzikálové písničky na ples moc nehodí. Jsou často dost spojeny s dějem muzikálu. I proto lidi zpočátku na Tomášovu hudbu moc netancovali. Musel jsem tedy seskočit na parket a začít sám,“ ohlédl se Vladimír Hron za svým tancem ve velkém sále DK s pohlednou novomanželkou. I tyto snímky najdete ve fotogalerii na webových stránkách ustecky.denik.cz

Hron exceloval

Mostecký bavič Vladimír Hron přitom téměř celý večer dokazoval, že pozvat jej na ples vůbec není marné. Pot se z něj jen lil, hity nešetřil českými (Semafor...) ani cizími (také Gipsy Kings) a když už nakonec skoro nemohl, produkce mu „povolila“ ještě přídavky. Tak moc o něj publikum stálo.

V těch přídavcích zazněl set hitů Michaela Jacksona (jak jen to ten Hron dělá, že mu ty hlasy hvězd tak „sednou“?) včetně tance pro zesnulou pop hvězdu tak typický. Ve finále pak ještě „zničil“ sebe a publikum hitem La Bamba a dál už patřilo pódium tombole.

Tu měli v režii Zdeněk Kymlička a moderátor Ondřej Vodný, Ústečan pracující v pražském rádiu. Tombolou bohužel akci trošku „spadl řetěz“ rozjetému programu, ale dle všeho čekání na ceny publikum bavilo.

Ceny si zalétaly

Ve finále tomboly předala spokojené výherkyni certifikát na nábytek za 25 tisíc Věra Pokorná, majitelka stejnojmenné místní firmy. Ale to ještě nebylo vše. Do publika také vhodila dvě plyšové hračky. Kdo je chytil, získal bonus slevu na nábytek. Majitelka firmy jen zářila a slíbila: . „Příští rok navíc slavíme 20 let a to teprve budou ceny!“

„Akce jde rok od roku nahoru, roste. Dobře se tu bavíme, užíváme si to,“ řekl třeba Josef Vejlupek, který si přišel užít ples s chotí. Ovšem on byl a vždy je nejen tento ples příležitostí, jak svou partnerku „vyvést“ do společnosti, pochlubit se známým svou novou, či utvrdit je v tom, že se nic nemění. Ale především jsou šancí zatančit si na živé hvězdy, popít, být u toho.

Ples bez front

Svůj slib dodržel také pořadatel akce Zdeněk Kymlička z agentury For. U stánků s jídlem ani na barech nebyly fronty, ač se opět podařilo akci vyprodat. „Jen mě mrzelo, že letos chyběl stánek o patro výš nad hlavním sálem, kde vždy je,“ doplnil pořadatel

„Těší mě, že opět přišlo tolik lidí. Je vidět, že Ústečané jsou opravdu patrioti,“ byl rád i Josef Vejlupek, jeden z pořadatelů finále mezinárodního hudebního festivalu Porta.

Bylo mi líto Vojtka

„Vynikající bylo rozdělení občerstvení na několik stanovišť podle sortimentu nabízeného. Skladba umělců byla dobrá, zvláště Roman Vojtek, skupina Bonit a absolutní bomba Lucie Bílá. Jen tak dál,“ hodnotila akci Simona Humplová z Ústí, výherkyně vstupenek v soutěži Deníku.

„Ještě se mi nikdy nepoštěstilo zatančit si při živém zpěvu naší slavice Lucie Bílé. Jen mi bylo trochu líto Romana Vojtka, který se mi také moc líbil. Zdálo se mi, že potlesk nebyl dostatečný jeho výkonu,“ přidala se i Vlasta Zelenková, výherkyně vstupenek na XV. Ples všech Ústečanů z Račiněvsi.

 
Další články:
Mistři světa v tancích disciplín IDO jsou z Domu dětí a mládeže
Taneční naděje nezůstaly pozadu za zkušenějšími.
Ústečtí tanečníci poprvé mistry světa
Tanec v radosti i bolesti
Marverci bojovali na mistrovství světa
Rádio slavilo narozeniny, hosté plesali s ním
Dvacet růží a jeden bodlák bojují ve Slovinsku
Smutná show vyprodala divadlo
Stan hudebního cirkusu Radia North Music
Tarzan kraloval tanečnímu festivalu
Příšerky z Lohenhohenu bodovaly
Ples vyvrcholil už před půlnocí
Když plesá ústecká smetánka
Všechno to byl Hollywood
TeleTelátkům prošly vtipy, za které se trestá.
Na přehlídce se všichni chlubili
Vstupenky jdou na dračku
Taneční skupinu Marverci čekají dvě mistrovství světa.
S hudbou ABBY na ples
Tanečníci ukáží 31 premiér
Marverci pojali představení novinek jako oslavu
V krajském kole soutěže v tanci bodovali spíš domácí
Marverci: Na soutěžích uspěli malí i velcí tanečníci DDM
Cikánské kořeny/í: Autorku inspirovala balkánská hudba
Nové hřiště je otevřeno
Marverci slaví muzikálem 20 let
Billy Elliot v rytmu hip hopu
SHOW V DIVADLE: SE TŘEMI STY TANEČNÍKY ČERTI ŠILI
Radost, fantazie a velké nadšení vládly při show Marverci
Mladý tanečník Rožánek je ústeckým Travoltou
Marverci zlatí
Enjoy Dancing roztančí ústecké divadlo
Ústecký basketbal slaví 65 let. Pro fanoušky chystá bohaté oslavy
Mezinárodní taneční festival
Marverci se pochlubili. A věru bylo čím!
Na parketu ústecké haly Slunety to rozjede tisícovka tanečníků
Tanečníci z Dance Center Marverci zahajují soutěžní sezonu
Marverci zahájili soutěžní sezonu, Freedom chystá B2Balance Tour
Marverci jsou mistři republiky!
TISÍCOVKA TANEČNÍKŮ SE BLÝSKLA NA SOUTĚŽI VE SLUNETĚ
Tanečníci přivezli dvě stříbrné z mistrovství Čech
Vánoční skřítkové jsou mistři České republiky
 
Tisk
Zpět
2963553 návštěvníků, 93 onlineVytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém