Napsali o nás

Městské noviny

prosinec 2001 - leden 2002

Publikováno se souhlasem redakční rady Městských novin v Ústí nad Labem

Mistři světa v tancích disciplín IDO jsou z Domu dětí a mládeže

V září začal nový školní rok a s ním i činnost v Taneční škole MIX DDM. Soubory MARVERCI začínaly opět tvrdě trénovat. Čekaly a čekají je soutěže, přehlídky, vystoupení na různých kulturních akcích. Tancují pro soutěže i pro potěšení nejen své, ale i veřejnosti. Tou nejvýznamnější soutěží je určitě mistrovství světa. V německém Essenu probíhalo MS v tanečních disciplínách IDO. Českou republiku reprezentovali ze souboru Marverci Taneční školy MIX při DDM: Michal Troch, Aleš Lerch, Zuzana Hošková, Josef Vítovec, Jaroslav Žák, Ondřej Slavík a Kateřina Liehneová. Se souborem odjížděla i jejich vedoucí Martina Vernerová, dlouholetá zkušená externí vedoucí. Člověk, který pro tancování žije, věnuje mu vše.
Před deseti lety začínala Martina s malými dětmi v DDM. Děti vyrostly, nabyly zkušeností, tanečního umění, tanečních dovedností, staly se z nich „dospěláci“. Jezdí na soutěže, přehlídky. Reprezentují DDM, město Ústí nad Labem, v zahraničí i ČR.
Nejkrásnějším příjezdem domů byl ten pondělní, 12. listopad 2001. Přijeli se zlatými medailemi na krku a světovým pohárem v ruce. Přijeli zpět do Ústí nad Labem s nezapomenutelnými zážitky i prožitky, šťastní a unavení. Zlaté medaile, sen pro mnohé sportovce, se naplnil. Desítky, stovky a tisíce natrénovaných hodin za desetiletí se zúročily! Loni pátí, letos první., to mluví samo za sebe, životní úspěch! První ze 37 soutěžících souborů a z 24 států.
Co říká Martina Vernerová? „Nejsilnější pocity se slzami v očích vyvolávaly česká vlajka a hymna, která zněla při dekorování mistrů světa. Pocity se nedají ani vyjádřit, to se musí prožít.“ Aleš Lerch, silná osobnost souboru, je člověk, který začínal jako žák v souborech Taneční školy MIX. Trénoval, soutěžil, učil se. Nejen, že tancuje v souboru Marverci, ale staví choreografie a trénuje. Pracuje s dětmi a mládeží rád, předává jim své zkušenosti. Možná, že z tanečníků vyroste jednou jeho následník. Tancování věnuje veškerý svůj volný čas, víkendy.
Všichni „mistři světa“ věnují tancování vše, tj. volný čas i peníze. Velkou úlohu při tancování hraje oblečení a jeho doplňky. Na pořízení oblečení, doplňků, cesty a pobyty při soutěžích si členové souborů šetří celý rok.
Pomáhají i rodiče a prarodiče. Velice si všichni vážíme krásného blahopřání od primátora ing. Miroslava Pátka. Bude „zdobit“ nástěnku a vitrínu úspěchů souborů Taneční školy MIX Domu dětí a mládeže. Co říci na závěr? Poděkování. Poděkování členům souboru, jejich vedoucí, celé Taneční škole MIX, která tanečníkům připravuje podmínky. Rodičům, kteří se svými dětmi „vydrželi“. Celou dlouhou dobu je podporovali, pomáhali překonávat neúspěchy i úspěchy. Motivovali děti, když už se někdy nechtělo tancovat.

Dr.Marie Majtínková
ředitelka DDM

 
Další články:
Taneční naděje nezůstaly pozadu za zkušenějšími.
Ústečtí tanečníci poprvé mistry světa
Tanec v radosti i bolesti
Marverci bojovali na mistrovství světa
Rádio slavilo narozeniny, hosté plesali s ním
Dvacet růží a jeden bodlák bojují ve Slovinsku
Smutná show vyprodala divadlo
Stan hudebního cirkusu Radia North Music
Tarzan kraloval tanečnímu festivalu
Když plesá ústecká smetánka
Všechno to byl Hollywood
Vstupenky jdou na dračku
Taneční skupinu Marverci čekají dvě mistrovství světa.
Marverci: Na soutěžích uspěli malí i velcí tanečníci DDM
Radost, fantazie a velké nadšení vládly při show Marverci
Marverci zlatí
Enjoy Dancing roztančí ústecké divadlo
Událost s Lucií Bílou dokázala: Život je ples!
Mezinárodní taneční festival
Marverci se pochlubili. A věru bylo čím!
Na parketu ústecké haly Slunety to rozjede tisícovka tanečníků
Tanečníci z Dance Center Marverci zahajují soutěžní sezonu
Marverci zahájili soutěžní sezonu, Freedom chystá B2Balance Tour
 
Tisk
Zpět
2828086 návštěvníků, 74 onlineVytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém