Napsali o nás

 

2.2.2004, Ústecký deník

 

Rádio slavilo narozeniny, hosté plesali s ním.

 

Rozhlasové stanici Radio North Music je 8 let. Oslavila to v sobotu s partnery, posluchači a umělci.

 

Radek Strnad

 

   Ústí nad Labem – V bouřlivé atmosféře slavilo v Domě kultury (DK) 8. narozeniny Radio North Music (RNM). Tradiční akce, vždy jedna z největších událostí ústecké plesové sezóny, do posledního místa zaplnila velký sál, restauraci i přilehlé prostory DK.

 

   Pořadatelé opět vše pojali bombasticky. Ples začala filmová groteska, v níž hráli všichni tři ředitelé rádia a mladý pár tanečníků. Ti dva na plátně zamířili z budovy rádia do kulturního domu, aby se zde na pódiu poté „objevili“ živí a předvedli ukázky latinskoamerických tanců.

 

   Následovala nevídaná, strhující show ústeckých tanečních skupin Freedom a Marverci. První ve tmě svítili fosforem i baterkami a tančili jak o život, ti druzí předvedli svěží hip hop. Tanečníci z Marverci se navíc ze stropu spustili po lanech do tmy sálu, bylo to efektní. Mistr světa v electric boogie Martin Pořízek předvedl tanec stříbrného robota.

 

   Ústečany k tanci zlákal už Peter Pačut s repertoárem Queen. Střídal kostýmy, lidi zpívali s ním, je věrohodný. Bílý plášť krále Mercuryho mu padl jako ulitý. Na pódiu jej vystřídalo duo Těžkej Pokondr. „Máme tohle rádio opravdu moc rádi,“ přiznali rozesmátí elegáni, kteří jsou na oslavách narozenin RNM jako doma. „Dokonce ho máme tak rádi, že když zrovna North Music nemá dost peněz z reklam, tuto stanici sami dotujeme. Nám to nevadí, my máme peněz dost,“ tvrdili Pokondři.

 

   Spíš mladší publikum roztančila pop hvězdička Nikola se dvěma tanečnicemi. Nezapomněla ani na svůj největší současný hit Šedá. Je velmi štíhlá, škoda že nebyla zároveň na jednom pódiu s disko tlouštíky Maxim Turbulenc. Ti přišli později. „Už jsme spolu ale zpívali,“ přiznal boss Maxíků Kyklop. Ani taneční duo Verena, objev roku ve Zlatém slavíkovi 2003, lidi  z parketu „nepustilo“. Jako jediné z účinkujících má právě v první desítce hitparády slavícího rádia písničku Kde lásku brát.

 

   „Nechci jmenovat konkrétního účinkujícího,“ odpověděl ředitel Miroslav Hašek na dotaz, které vystoupení si večer nejvíc užije. „Spíš se na tento ples vždy těším na lidi. Když vidím jejich rozzářené oči, je to pro mě víc než sebeslavnější interpret,“ řekl.

 

   V restauraci DK hrála hudbu 60.-90. let, skupina Fonotest měla úspěch. Publikum si také o patro výš zatančilo ploužáček na song Heleny Vondráčkové Dvě malá křídla tu nejsou, Mašinka byla pro Maxíky povinností, Vašo Patejdl u kláves sypal hity z rukávu stejně jako později Petr Muk. Moderátoři živě předvedli svůj song North Music je Tvůj. Osmipatrový dort věnovali partneři – Severočeská plynárenská, autobazar Gregi a firma Elben.

 

   „Jsem tu poprvé. Vystupuje tu dost lidí známých jmen a tak jsem se na ně přišel podívat,“ pochvaloval si ples i Jan Vorel ze Střekova.

 

Na schodišti domu kultury vítala návštěvníky plesu muzikálově taneční až karnevalová show taneční skupiny Marverci.

 

 

 
Další články:
Mistři světa v tancích disciplín IDO jsou z Domu dětí a mládeže
Taneční naděje nezůstaly pozadu za zkušenějšími.
Ústečtí tanečníci poprvé mistry světa
Tanec v radosti i bolesti
Marverci bojovali na mistrovství světa
Dvacet růží a jeden bodlák bojují ve Slovinsku
Smutná show vyprodala divadlo
Stan hudebního cirkusu Radia North Music
Příšerky z Lohenhohenu bodovaly
Ples vyvrcholil už před půlnocí
Když plesá ústecká smetánka
Všechno to byl Hollywood
TeleTelátkům prošly vtipy, za které se trestá.
Na přehlídce se všichni chlubili
Vstupenky jdou na dračku
Taneční skupinu Marverci čekají dvě mistrovství světa.
Marverci: Na soutěžích uspěli malí i velcí tanečníci DDM
Marverci zlatí
Enjoy Dancing roztančí ústecké divadlo
Ústecký basketbal slaví 65 let. Pro fanoušky chystá bohaté oslavy
Událost s Lucií Bílou dokázala: Život je ples!
Mezinárodní taneční festival
Marverci se pochlubili. A věru bylo čím!
Na parketu ústecké haly Slunety to rozjede tisícovka tanečníků
Tanečníci z Dance Center Marverci zahajují soutěžní sezonu
Marverci zahájili soutěžní sezonu, Freedom chystá B2Balance Tour
Tanečníci přivezli dvě stříbrné z mistrovství Čech
 
Tisk
Zpět
2963546 návštěvníků, 64 onlineVytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém