Napsali o nás

Ústecký deník 

publikováno 11. dubna 2005

  
TeleTelátkům prošly vtipy, za které se trestá.     

RADEK STRNAD    


Ústí nad Labem - První Lví párty, ohlížející se za šedesáti lety hokeje v Ústí, hostil v pátek večer velký sál Domu kultury chemiků.     
Hity Abby, Toma Jonese, Red Hot Chili Peppers a jižanský rock hrály kapely i výborný orchestr Bonit. Moderátorské TeleTele duo Richard Geňa Genzer a Michal Suchánek zase hrálo pořadatelům, oceňovaným hokejistům Slovanu i funkcionářům na nervy. Za každý fór, pronést ho na ledě, by se do konce zápasu k puku nedostali.    
Ples, připravený agenturou Dream Production, uvedl primátor Petr Gandalovič - snad až moc štědrý patron ústeckého hokeje. Žádal o minutu ticha za zesnulého papeže, který měl ten den pohřeb. Připomněl, že Jan Pavel II. Přispěl i k pádu totalitního režimu v Československu.
Později s náměstkem Janem Kubatou gratuloval týmu Slovanu k úspěchům. "Doufám, že letos budete ještě lepší," dodal. Párty v sále s replikou hokejové arény pod pódiem začala odpočítáváním, sirénou a Intrem v režii tanečního klubu Marverci. Jeho lidé se ppři africké hudbě blýskli novými oranžovými kostýmy. Předvádění mumraje před zápasem pokračovalo fanděním juniorů v baretech: Tleskali a křepčili při zápase dvanácti dětí - zálohy Slovanu. Molitanový puk nešetřil ani osmiletý Lukáš Novotný z Klíše. "Moc se těšil, bylo mu líto, že pak musí hned domů," řekli jeho rodiče. "Myslím, že bychom se dnes líp bavili kdyby vyhořel zimní stadion Českých Budějovic," tvrdil Michal Suchánek publiku. Taktně tak narážel na fakt, že kvůli porážce s týmem Budějovic nevyhrál Slovan 1.ligu.
Poprvé zaplnili návštěvníci sál při Waterloo, hitu Abba Stars, tančili a vzpomínali i při Dancing Queen. Poté získali ocenění první hokejisté Slovanu - nejlepší útočník Tomáš Sýkora, obránce Jan Kudrna a nejobětavější hráč Václav Kočí. "Na zádech má čtrnáctku, na břiše by mohl mít šestnáctku, "vtipkoval na jeho účet Suchánek. Později nešetřil ani kouče dorostenců Slovanu, kteří postoupili do extraligy. "Přineste trenéra od baru," volal, když muž nepřicházel na předávání. Richard Genzer se
pak přímo na pódiu seznámil se svým neštěmickým dvojníkem Jiřím Rejzkem, jemuž už nikdo neřekne jinak než Geňa.
Příjemné překvapení byla extravagantní módní přehlídka, při níž modelky schovaly spodní prádlo pod dres Slovanu, řízný blues rock osmičlenného Second Bandu i další ceny. Nejužitečnějším hráčem i nejlepším hráčem play off byl vyhláčen Lukáš Sáblík, nejslušnějším hráčem Jiří Kudrna. "Blahopřeji. Sám vím jak je těžké zůstat na ledě slušnej, když se tam pohybují 
ti čtyři pruhovaní páni," smál se při předávání ceny Josef Vejlupek, exprezident Slovanu. "Jirko řekni hovno," přisadil si Geňa. A slušňák TO řekl.
Jediným faux pas byla show Sagvana Tofiho. I když během dvaceti minut asi sedmkrát opakoval, jak má Slovan a hokej rád, při jedné písni nezvládl nástup a publikum tak snadno zjistilo, že nezpívá - má úplný (!) playback.
Fakt, že dostali oceňovaní hokejisté stůl až v přísálí - tedy na místě velmi vzdáleném od pódia - byl ale průšvih jen zdánlivý. Mohli tak v hloučku a bokem zapíjet úspěchy bez toho, aniž by byli na očích ostatním návštěvníkům.

 
Další články:
Taneční naděje nezůstaly pozadu za zkušenějšími.
Ústečtí tanečníci poprvé mistry světa
Tanec v radosti i bolesti
Marverci bojovali na mistrovství světa
Rádio slavilo narozeniny, hosté plesali s ním
Dvacet růží a jeden bodlák bojují ve Slovinsku
Smutná show vyprodala divadlo
Stan hudebního cirkusu Radia North Music
Tarzan kraloval tanečnímu festivalu
Příšerky z Lohenhohenu bodovaly
Ples vyvrcholil už před půlnocí
Na přehlídce se všichni chlubili
Vstupenky jdou na dračku
Taneční skupinu Marverci čekají dvě mistrovství světa.
V krajském kole soutěže v tanci bodovali spíš domácí
Marverci: Na soutěžích uspěli malí i velcí tanečníci DDM
SHOW V DIVADLE: SE TŘEMI STY TANEČNÍKY ČERTI ŠILI
Radost, fantazie a velké nadšení vládly při show Marverci
Marverci zlatí
Enjoy Dancing roztančí ústecké divadlo
Ústecký basketbal slaví 65 let. Pro fanoušky chystá bohaté oslavy
Událost s Lucií Bílou dokázala: Život je ples!
Mezinárodní taneční festival
Marverci se pochlubili. A věru bylo čím!
Na parketu ústecké haly Slunety to rozjede tisícovka tanečníků
Tanečníci z Dance Center Marverci zahajují soutěžní sezonu
Marverci zahájili soutěžní sezonu, Freedom chystá B2Balance Tour
Marverci jsou mistři republiky!
TISÍCOVKA TANEČNÍKŮ SE BLÝSKLA NA SOUTĚŽI VE SLUNETĚ
Tanečníci přivezli dvě stříbrné z mistrovství Čech
Vánoční skřítkové jsou mistři České republiky
 
Tisk
Zpět
2796496 návštěvníků, 37 onlineVytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém