Napsali o nás

Ústecký deník 

 

Ústecký deník, 31.ledna 2005

 

Ples vyvrcholil už před půlnocí

 

Radek Strnad

 

   Ústí nad Labem – Strategie, kterou agentura For již osm let volí pro pořádání Plesu všech Ústečanů, je chytrá a účinná. Tvrzení, že se na vyprodané akci prezentují ti nejúspěšnější, spolehlivě nachází odezvu u firem, které ji podporují. Letos byla tou hlavní Spolchemie.

   Ples je pak logicky přehlídkou ústecké high society: manželky generálních i jiných ředitelů a úspěšných podnikatelů ukazují večerní róby i muže, na lesku smetánky se „přiživují“ i manažeři, úředníci a úředníčci. Zkrátka jde o jednu z událostí plesové sezóny včetně nezbytných drbů. „Nevíš, s kým primátor přišel na ples?,“ zajímaly se třeba ve foyer sálu Domu kultury Ústí dvě dámy.

   Pořadateli akce se daří zvát špičkové umělce. Proto byl hvězdou letošního Plesu všech Ústečanů, který vyvrcholil ještě před půlnocí, Karel Gott a zpívala tu i Eva Pilarová.

   Vše začala efektní předtančení ústeckých souborů Marverci a Aerobic junior clubu Ivy Mrňákové, i první hudební lahůdka byla z domácích zdrojů. Muzikus, nejen školní orchestr ZUŠ Evy Randové, zraje jako víno. Řízen Drahošem Straňkem dal osvědčený swing, který v sestavě více než třiceti hudebníků opravdu zněl. Sinatrovky New York, New York i My Way, Vondráčkové Neuč slunce hřát či Rollin´On The River s orchestrem Golem na závěr byly vděčným plesovým repertoárem.

   Eva Pilarová umí, musím konstatovat po tom, co někdejší 1. dáma naší pop music na pódiu velkého sálu předvedla. Tvrzení „Zpívá jako negr“ snad zní rasisticky, ale vystihuje jak „Pilarka“ vystřihla Armstrongovu Helo Dolly. Semaforskou i jinou klasiku, hity Na okně seděla kočka či Měla vlasy samou loknu s ní zpívali mnozí, její tango roztančilo řadu párů. „Radši se jen díváme,“ tvrdili ovšem manželé Rottenbornovi, ústečtí taneční mistři.

   Show třicetinásobného zlatého slavíka Karla Gotta zcela zaplnila sál. Nešetřil gesty rukou, hity ani stížnostmi. „Když jsem byl v Semaforu, a zpíval tam, říkali mi neprožívej to tak. Tak jsem to přestal prožívat – a vyhodili mě,“ tvrdil. Má první láska se dnes vdává, C´est la vie – tak to končívá či Oči má sněhem zaváté, stěžoval si dál. Lidi varoval Dám dělovou ránu, po slavné Lady karneval přidával.

   „Velmi rád spolupracuji s Golemem. Na to se vždy těším, ani jsem nemohl dospat,“ řekl. „Tak on bude na stará kolena dělat ještě komika,“ okomentoval to návštěvník Pavel David, bývalý vrchní IH Bohemia a učitel. „Zahrál jsem si s Gottem,“ byl spokojen pořadatel akce Zdeněk Kymlička. Asistoval u kláves hudebníka Pavla Štolby.

   Když sál ovládli Bonifanti s repertoárem Beatles či Olympic, v salonku domu kultury začal bohatý raut, který připravil hotel Vladimir. Na večírku pro partnery plesu, zpestřeném cimbálovkou  Voničkou, primátor Petr Gandalovič zdůraznil, že je ples i benefiční akcí.

   Další účinkující Michal David propagoval colu, dýdžej Vít Suchevič hrál i Smokie a trio Fonotest v restauraci DK sypalo z rukávu hity 60. až 80. let. I k jeho hudbě Ústečané přikusovali jednohubky Ústeckého deníku, mediálního partnera plesu. Nabízely jim je studentky Soukromého středního učiliště a učiliště obchodu a služeb, které chuťovky vyrobilo. Řada lidí využila příležitosti, domů si nesla plesovou stránku našich novin se svým snímkem. Fotograf Jan Vraný byl na roztrhání.

    

 
Další články:
Taneční naděje nezůstaly pozadu za zkušenějšími.
Ústečtí tanečníci poprvé mistry světa
Tanec v radosti i bolesti
Marverci bojovali na mistrovství světa
Rádio slavilo narozeniny, hosté plesali s ním
Dvacet růží a jeden bodlák bojují ve Slovinsku
Smutná show vyprodala divadlo
Stan hudebního cirkusu Radia North Music
Tarzan kraloval tanečnímu festivalu
Příšerky z Lohenhohenu bodovaly
Když plesá ústecká smetánka
Všechno to byl Hollywood
TeleTelátkům prošly vtipy, za které se trestá.
Na přehlídce se všichni chlubili
Vstupenky jdou na dračku
Taneční skupinu Marverci čekají dvě mistrovství světa.
V krajském kole soutěže v tanci bodovali spíš domácí
Marverci: Na soutěžích uspěli malí i velcí tanečníci DDM
SHOW V DIVADLE: SE TŘEMI STY TANEČNÍKY ČERTI ŠILI
Radost, fantazie a velké nadšení vládly při show Marverci
Marverci zlatí
Enjoy Dancing roztančí ústecké divadlo
Ústecký basketbal slaví 65 let. Pro fanoušky chystá bohaté oslavy
Událost s Lucií Bílou dokázala: Život je ples!
Mezinárodní taneční festival
Marverci se pochlubili. A věru bylo čím!
Na parketu ústecké haly Slunety to rozjede tisícovka tanečníků
Tanečníci z Dance Center Marverci zahajují soutěžní sezonu
Marverci zahájili soutěžní sezonu, Freedom chystá B2Balance Tour
Marverci jsou mistři republiky!
TISÍCOVKA TANEČNÍKŮ SE BLÝSKLA NA SOUTĚŽI VE SLUNETĚ
Tanečníci přivezli dvě stříbrné z mistrovství Čech
Vánoční skřítkové jsou mistři České republiky
 
Tisk
Zpět
2963561 návštěvníků, 14 onlineVytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém