NAPSALI  O  NÁS

ÚSTECKÝ  TÝDENÍK 

 

Ústecký týdeník, 3.února 2005

 

Když plesá ústecká smetánka

 

Několik postřehů z VIII.  Plesu všech Ústečanů

 

Uvítací palba ústeckých ostrostřelců v historických uniformách. Svalovci a sličné dívky rozdávající Plesové noviny, drobné dárečky a jednohubky. Stoly s tombolou v obležení. Všichni očekávají příjezd Michala Davida, Evy Pilarové a hlavně Karla Gotta. Nálada hostů i nervozita organizátorů je slavnostní. Začíná VIII. Ples všech Ústečanů.

 

Krátký špalíř mužů v historických uniformách na schodech vedoucích ke vchodu Domu kultury chemiků střílí na uvítanou z replik ládovacích jednušek. Rány se rozléhají mrazem ulice a každému, kdo stojí poblíž, zalehají uši. A tak se nikdo moc dlouho nezdržuje a netrpělivě se žene do tepla uvnitř. Po příchodu do vestibulu další špalíř. Tentokrát složený z hostesek a svalovců rozdávajících noviny a dárečky od sponzorů. K tomu hraje flašinetář Miloslav Svoboda a Jazz Band. Fronta u šatny nikomu nevadí. Lidé se usmívají a na většině je vidět, jak jsou rádi, že se jim podařilo sehnat lístky na nejprestižnější společenskou událost sezony. Účast na tomto plese je totiž pomyslnou vstupenkou mezi ústeckou high society.

Od osmi hodin na velkém sále začíná pečlivě připravená podívaná. Zdeněk Kymlička z pořádající agentury For, která letos slaví patnáct let od svého vzniku, namíchal koktejl podle osvědčeného receptu, který na Ústečany funguje.

Ovace přítomných sklízí Dětská show tanečních formací od Marverků i Španělky Aerobic Junior Clubu I. Mrňákové, stejně jako ukázky Taneční školy Antonína Geberta. Mladí hudebníci orchestru Muzikus při ZUŠ Evy Randové mají zase jedinečnou příležitost si zahrát s věhlasným orchestrem Golem. Po deváté hodině ovládne pódium Eva Pilarová a svým nádherným, charakteristickým hlasem potvrzuje, že jí na české hudební scéně zatím neroste konkurence. Její vystoupení vrcholí Montyho čardášem, jehož poslední tóny zanikají v ovacích publika. A pak už moderátoři Alena Pilousová a Ondra Vodný ohlašují třicetinásobného Zlatého slavíka Karla Gotta. Ten na pódium vchází se slovy: „Jsem velice rád, že jsem mezi vámi. Díky vašemu uvítání i moje tréma opadla…“ Dav u pódia je ve varu a největší hvězda plesu mu servíruje ty největší fláky své kariéry. Na konci jeho vystoupení jej ústecké publikum nechce pustit a bouřlivým potleskem si vynutí čtyři přídavky, při kterých zazní i filmovými Pelíšky zpopularizovaný Trezor. V zákulisí pak Mistr nešetří při rozdávání podpisů slovy chvály: „Jsem skutečně rád, že tu jsem. Vůbec jsem netušil, že mě Ústečané takhle dobře přijmou. Moc jsem se sem těšil.“ Mezitím se již připravují na vystoupení Bonifanti. „Komu se povede mít jako předskokana Karla Gotta a Evu Pilarovou,“ směje se Ivan Dostál. Tou dobou Michal David rozdovádí hosty restaurace v přízemí „kulturáku“. Přítomné fanynky div neomdlévají nadšením a sálem se rozlévají osmdesátá léta. Když skončí, pozve přítomné k druhé části svého vystoupení na velkém sále. Po cestě nazpět do zákulisí se seladonskou galantností nechává projít nejprve dámy. Večer pokračuje dál. Kdo chce, může si zatančit na oldies diskotéce Víti Sucheviče. Další zase dávají přednost cimbálovce Vonička, či všudypřítomným pochutinám a pití. Ples končí dlouho po půlnoci. Rozhodně stálo za to být při tom.                                                                                    (vw)

 
Další články:
Mistři světa v tancích disciplín IDO jsou z Domu dětí a mládeže
Taneční naděje nezůstaly pozadu za zkušenějšími.
Ústečtí tanečníci poprvé mistry světa
Tanec v radosti i bolesti
Marverci bojovali na mistrovství světa
Rádio slavilo narozeniny, hosté plesali s ním
Dvacet růží a jeden bodlák bojují ve Slovinsku
Smutná show vyprodala divadlo
Stan hudebního cirkusu Radia North Music
Tarzan kraloval tanečnímu festivalu
Příšerky z Lohenhohenu bodovaly
Ples vyvrcholil už před půlnocí
Všechno to byl Hollywood
Vstupenky jdou na dračku
Marverci: Na soutěžích uspěli malí i velcí tanečníci DDM
Radost, fantazie a velké nadšení vládly při show Marverci
Marverci zlatí
Enjoy Dancing roztančí ústecké divadlo
Událost s Lucií Bílou dokázala: Život je ples!
Mezinárodní taneční festival
Marverci se pochlubili. A věru bylo čím!
Na parketu ústecké haly Slunety to rozjede tisícovka tanečníků
Tanečníci z Dance Center Marverci zahajují soutěžní sezonu
Marverci zahájili soutěžní sezonu, Freedom chystá B2Balance Tour
 
Tisk
Zpět
2828081 návštěvníků, 42 onlineVytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém