22.2. 2008  Ústecký deník

S hudbou ABBY na ples

RADEK STRNAD

Ústí nad Labem/
ABBA Stars i Smokie Revival a mladí tanečníci ústecké TS Marverci dnes večer pobaví návštěvníky 5. Plesu stavbařů.
Ve velkém sále Domu kultury Ústí nad Labem jej opět pořádá Ravel, jedna z velkých stavebních firem Ústecka. „Chceme udělat něco navíc pro naše zaměstnance, jejich rodiny a známé. Aby jen stále nepracovali, ale také se dobře pobavili,“ vysvětlila Jitka Zemanová z Ravelu.
V minulých letech vsadila firma, která mívá v sezóně okolo dvou stovek zaměstnanců, na slavná jména českého rocku a popu. Na plese už tak měla Petru Janů, Maxim Turbulenc, Báru Basikovu či Petra Spáleného. „Ten byl asi nejlepší ze všech. Zazpíval své klidné a pohodové hity, netvářil se jako hvězda, byl příjemný, pobavil,“ ohlédla se pracovnice stavební firmy.
Oč méně slavné má ale Ples stavbařů účinkující dnes, o to populárnější je hudba 70. let, kterou zahrají. Moderátorem akce bude ústecký spíkr Ondřej Vodný.
„Vyzkoušeli jsme už několik moderátorů. Měli jsme na plese dokonce i Pavla Zedníčka. Ale nebylo to ono, nebyl tak zábavný, jak jsme čekali – a navíc mu bohužel moc nebylo rozumět,“ posteskla si Jitka Zemanová.
„Ondřeje Vodného budeme mít ale už druhým rokem, jsme s ním spokojení. Osvědčil se, akci omladil, mělo to šmrnc,“ byla spokojená.
Co letos Ravel ušetří na hvězdách, investuje do cen tomboly. V ní je možné vyhrát i osmidenní zájezd pro dvě osoby do italské Kalábrie či čtyřdenní Paříž-Londýn. Není tedy divu, že ples byl vyprodán už koncem ledna.
Podle pořadatelů se na tom ale podepsalo i prostředí, kde se odehrává. Jsou spokojeni, že mají v domě kultury kvalitní zázemí.
Firma v Ústí postavila i objekt Bawag u IH Bohemia, průmyslovou zónu Předlice, cyklostezku, palác Jordán či provoz pryskyřice v chemičce. A co si nechá zahrát?
„Určitě nezapomeneme na hity Smokie jako Living Next Door The Alice (česky ji zpíval Karel Zich jako Alenku v říši divů – pozn. autora), Needles and Pins (Neckářův Mýdlový princ) nebo Baby It´s You,“ prozradil Petr Kůsa, manažer a hudebník Smokie revival. Kapely, která – oproti původním anglickým Smokie, poprockové hvězdě 70. a 80. let, vystupuje v šesti hudebnících. „To abychom mohli hrát jejich písničky co nejvěrněji. Tak, jak zní z desek a jak je tedy lidé znají z rádií,“ vysvětlil muzikant.
Možná to bude znít zvláštně, ale Smokie Revival (SR) nehrají pouze hudbu Chrise Normana a spol. Zpěváka s charakteristickým chraplákem, jemuž se vokalista SR Josef Šída dost blíží. „Díky zpěvačce Ině Urbanové máme v repertoáru i hity Suzi Quatro nebo Tiny Turner,“ prozradil Petr Kůsa z šest let působících Smokie Revival.
 
Další články:
V krajském kole soutěže v tanci bodovali spíš domácí
Marverci: Na soutěžích uspěli malí i velcí tanečníci DDM
SHOW V DIVADLE: SE TŘEMI STY TANEČNÍKY ČERTI ŠILI
Radost, fantazie a velké nadšení vládly při show Marverci
Mladý tanečník Rožánek je ústeckým Travoltou
Marverci zlatí
Enjoy Dancing roztančí ústecké divadlo
Ústecký basketbal slaví 65 let. Pro fanoušky chystá bohaté oslavy
Událost s Lucií Bílou dokázala: Život je ples!
Mezinárodní taneční festival
Marverci se pochlubili. A věru bylo čím!
Na parketu ústecké haly Slunety to rozjede tisícovka tanečníků
Tanečníci z Dance Center Marverci zahajují soutěžní sezonu
Marverci zahájili soutěžní sezonu, Freedom chystá B2Balance Tour
Marverci jsou mistři republiky!
TISÍCOVKA TANEČNÍKŮ SE BLÝSKLA NA SOUTĚŽI VE SLUNETĚ
Tanečníci přivezli dvě stříbrné z mistrovství Čech
Vánoční skřítkové jsou mistři České republiky
 
Tisk
Zpět
2796540 návštěvníků, 76 onlineVytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém