iDNES.cz
7.12.2009 
  

Billy Elliot v rytmu hip hopu

Taneční skupina Marverci uvede v premiéře show na motivy filmu o boxerovi, který propadl baletu

Ústí nad Labem 
JIŘÍ NEEDRLE

Měl z něho být prvotřídní boxer, ale on propadl úplně jiné disciplíně. Aby se jí však mohl věnovat, musel si k ní vyšlapat trnitou cestičku přes odpor svého otce, který se s něčím takovým dlouho nechtěl smířit.
Strhující příběh malého kluka, který se navzdory nesouhlasu okolí odhodlaně vydává za svým snem, před několika lety slavil úspěchy na filmových plátnech v romantickém dramatu s názvem Billy Eliot.
V ústeckém divadle dnes večer ožije v neobyčejném jevištním ztvárnění, když ho tu ve formě dance show nazvané Billyho sen uvede v premiéře taneční skupina Marverci.
„Máme letos výročí dvaceti let založení, tak jsme se rozhodli dát sobě i našim divákům originální dárek, kterým zároveň ukážeme, čím vším se ty roky zabýváme,“ říká jedna z aktérek inscenace Jana Pokorná.
Marverci patří na české scéně k nejúspěšnějším skupinám, které se zabývají moderními styly tance, jako je breakdance či hip hop. Za své choreografie sbírá pravidelně ceny na prestižních přehlídkách.
Kromě soutěží svými čísly zpestřují plesy a další společenské události a čas od času si jeho členy půjčuje pro své inscenace i Svč. divadlo opery a baletu, jako třeba v září pro netradičně pojatou Prodanou nevěstu.
Celovečerní inscenaci už si Marverci vyzkoušeli před šesti lety, kdy nastudovali taneční muzikál Jaxe do pohádky volá, taxe hip hop ozývá, v němž zasadili do současnosti děj Šíleně smutné princezny.
Tentokrát sáhli po příběhu jedenáctiletého hocha, kterého otec tlačí do kariéry boxera. Jenže klučinu místo drsného sportu okouzlí jemná baletka Lilly a rozhodne se udělat vše pro to, aby také mohl tančit.
Marverci jeho cestu za snem převedli do 18 dějových obrazů v různých tanečních stylech. Diváci spatří zmíněný hip hop a breakdance, disko či klasický balet, jednou ze scén bude i boxerský zápas v ringu.
„Samotný příběh jsme si pak lehce upravili, když jsme přidali postavy bohyně tance a boha války, kteří slovem posunují děj, nebo jsme v závěru Billymu dopřáli nejen souhlas otce, ale rovnou založení vlastní taneční školy,“ přibližuje Pokorná.
V představení se i díky tomu objeví takřka celý soubor, na 200 tanečníků od pěti let až po dospělé. Hlavní role Billyho a Lilly tančí Robert Királly a Jana Pokorná, bohy Ondřej a Lenka Vodných.
Marverci uvedou Billyho sen dvakrát, od 15.30 a 19.30 hodin. Lístky stojí podle místa 130 a 150 korun, na večer už jich zbývá jen několik posledních

 
Další články:
Radost, fantazie a velké nadšení vládly při show Marverci
Marverci zlatí
Enjoy Dancing roztančí ústecké divadlo
Událost s Lucií Bílou dokázala: Život je ples!
Mezinárodní taneční festival
Marverci se pochlubili. A věru bylo čím!
Na parketu ústecké haly Slunety to rozjede tisícovka tanečníků
Tanečníci z Dance Center Marverci zahajují soutěžní sezonu
Marverci zahájili soutěžní sezonu, Freedom chystá B2Balance Tour
 
Tisk
Zpět
2868755 návštěvníků, 45 onlineVytvořil: © 2004 - Jiří Pokorný, Redakční systém